bip.gov.pl
A A A K
SmodBIP

Wynajem Teatru

Zapraszamy organizatorów spektakli, koncertów, wydarzeń artystycznych, bankietów, spotkań biznesowych, sesji fotograficznych do zapoznania się z ofertą wynajmu przestrzeni Teatru Polskiego – jednego z najpiękniejszych reprezentacyjnych gmachów stolicy.

Możemy zaproponować dwie sale teatralne o różnym charakterze, wielkości oraz wyposażeniu technicznym wraz z foyer, szatniami i garderobami, znajdujące się w znakomitej lokalizacji w centrum Warszawy, z dogodnym dojazdem samochodem lub komunikacją miejską. Oferujemy wspaniałą, stylową przestrzeń w stuletnim, pieczołowicie odrestaurowanym gmachu głównym oraz nowoczesne pomieszczenia Sceny Kameralnej z niezależnym foyer z wejściem od ulicy Sewerynów. Gmach Teatru Polskiego w minionych 4 latach przeszedł gruntowne remonty, prace renowacyjne oraz modernizację wyposażenia scenicznego ze środków UE. Wszystkie pomieszczenia przystosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych.

DUŻA SCENA TEATRU POLSKIEGO:

Duża scena to znakomite miejsce do organizacji wydarzeń artystycznych, ale także dużych wizerunkowych imprez firmowych. Istnieje również możliwość wykupienia na wyłączność spektaklu z repertuaru Teatru. Elegancka, wygodna widownia zapewnia komfort odbioru, jedna z największych scen w stolicy daje nieograniczone możliwości aranżacji, a w obszernym foyer można zorganizować bankiet dla gości.

Gmach Dużej Sceny wybudowany został w latach 1912-1913 według projektu architekta prof. Czesława Przybylskiego. Przepiękne stuletnie eklektyczne wnętrze z widownią na ponad 700 miejsc, łączy kilka stylów architektonicznych, głównie barok i antyk. Szczególnie widoczne są ocalałe z oryginalnego wystroju motywy rzeźbiarskie i zdobnicze charakterystyczne dla rokoka. Nad oknem scenicznym widnieje ciekawie wykonany fryz figuralny z motywami antycznymi. Balustradę lóż zdobi stylizowany ornament z elementami roślinnymi.

Widownię, podzieloną na 3 części: parter, loże i balkon, cechuje dobra akustyka i widoczność. Scena o powierzchni prawie 400 m2 wyposażona jest w obrotówkę o średnicy 17 m, posiada również obszerną i wysoką kieszeń boczną na rozbudowane dekoracje oraz zascenie, gdzie można umieścić projektor multimedialny do projekcji tylnych. Proscenium kryje fosę orkiestrową, którą można zabudować według potrzeb do wysokości podłogi scenicznej. Widownię Dużej Sceny otacza półkolisty, zdobiony lustrami hall, w którym znajdują się szatnie. Na piętro, gdzie znajduje się górne foyer dla widzów, prowadzą eleganckie marmurowe schody.

Nasze foyer to stylowa przestrzeń, która stwarza możliwość dowolnego ustawienia szwedzkiego bufetu, mobilnego baru oraz stolików.

- Szczegółowy opis Dużej Sceny wraz z wyposażeniem technicznym – znajduje się w załączonym pliku PDF

SCENA KAMERALNA TEATRU POLSKIEGO:

W surowej, utrzymanej w nowoczesnej industrialnej stylistyce, przestrzeni budynku Sceny Kameralnej znajduje się nowoczesna scena teatralna z widownią przeznaczoną dla blisko 180 widzów, która otwarta została w 2009 r. Jest ona doskonale wyposażona, z uwzględnieniem najnowszych trendów w architekturze i technice teatralnej. Scena Kameralna umożliwia dowolną aranżację przestrzeni dzięki ruchomym krzesłom dla widowni oraz podestom, które można dowolnie konfigurować w zależności od potrzeb. Przy zmiennym układzie widowni mieści ona od 97 do 177 widzów na parterze oraz balkonie. Na Scenie Kameralnej odbywają się spektakle kameralne, recitale, fora dyskusyjne, spotkania, wieczory autorskie, sympozja oraz konferencje.

We foyer przy Scenie może znaleźć się miejsce na wyeksponowanie materiałów promocyjnych organizatora danego wydarzenia, plakatów oraz standów. Ponadto, foyer może pełnić funkcję recepcji, miejsca na rejestrację uczestników wydarzenia lub przestrzeni cateringowej.

- Szczegółowy opis Sceny Kameralnej wraz z wyposażeniem technicznym- znajduje się w załączonym pliku PDF

Serdecznie zapraszamy Państwa do kontaktu i współpracy! Gwarantujemy profesjonalną obsługę techniczną oraz konkurencyjne ceny wynajmu.

KONTAKT W SPRAWIE WYNAJMU:

Operator wyłoniony w drodze przetargu bezwarunkowego: Firma Sawicki – Obsługa Widowni Teatralnych S.C.
Alicja Sawicka – tel. kom. 669 499 878, Lech Sawicki - tel. kom. 601 397 124, adres e-mail: biuro@firmasawicki.plOpublikował: Grzegorz Pindelski
Data publikacji: 17.05.2018
Utworzył: Grzegorz Pindelski
Data utworzenia: 19.01.2015
Dokument oglądany razy: 9 539